14.09.15

Програма заходів ЄТМ-2015 у Полтаві

Програма заходів

Європейського тижня мобільності

у Полтаві

(можливі зміни)

Цього року Полтава вперше долучається до проведення ЄТМ на офіційному рівні (секретар Міської ради Оксана Деркач 7 вересня підписала Хартію про підтримку і проведення Європейського тижня мобільності). 

У цьому році полтавські громадські організації («Сіті Лаб»«ВелоПолтава»)  сумісно з Полтавською міською радою, представниками бізнесу («Львівська кав’ярня»кейтеринг-служба «Дом.Кафе»), Полтавським національним педагогічним університетом та центром «Вікно в Америку» Полтавської обласної універсальної бібліотеки імені І П. Котляревського планують заходи та акції в рамках ЄТМ.

* * *

17 вересня, четвер

Місце проведення: «Львівська кав’ярня», вул. Жовтнева, 32.

11:00відкриття фотовиставки «ВелоОбличчя Полтави» (авторський проект Романа Юхимчука). + фотовиставка "МАНДРУЙМО ПОЛТАВЩИНОЮ".
Місце проведення: біля будівлі Полтавської обласної універсальної бібліотеки імені І П. Котляревського. Виставка триватиме до 22 вересня.

12:00 — презентація роботи інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" та проекту "Windows go biking"
Місце проведення: Полтавська обласна універсальна бібліотека імені І П. Котляревського.

* * *

19 вересня, субота

11:00-14:00РетроВелоПарад у стилі 60-х.
Місце збору і старту: Корпусний сад. Фініш і конкурси: ТРЦ "Київ"

* * *

20 вересня, неділя

Збір біля ТРЦ "Київ". Маршрут: ТРЦ "Київ" - с. Веселівка - Кочубеївські дуби - смт. Диканька - с. Михайлівка - с. Кротенки - Полтава (приблизно 60 км)

* * *

21 вересня, понеділок

11:00 — публічна презентація Концепції розвитку велоінфраструктури Полтави на 2016-2020 рр.
Місце проведення: Полтавська міська рада.

* * *

22 вересня, вівторок

08:00-14:30День без автомобіля. Інформаційна акція біля Полтавського національного педагогічного університету.
19:00публічне обговорення ВелоКонцепції за участі велогромади міста у форматі неофіційної зустрічі.
Місце проведення уточнюється.


Контактна особа: Садовнікова Ірина, координатор проекту «Полтава велосипедна», (066) 816-66-21


ДОВІДКОВО

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – свято раціонального розвитку транспорту. Щороку з 16 по 22 вересня його святкують у понад 2 тисячах міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту, велосипедів – збільшувати.

Цього року кампанія звертає увагу на раціональний вибір транспортного засобу для кожного переміщення по місту, звідси й тема ЄТМ: «Обирай. Змінюй. Поєднуй». Зробивши розумні рішення щодо виду транспорту, який ми використовуємо, ми можемо заощадити гроші, поліпшити своє здоров’я і допомогти довкіллю. Сьогодні більшість передових країн світу долучаються до втілення політики сталого розвитку. Стала (збалансована) мобільність у містах полягає в пріоритетності розвитку міської інфраструктури для людей: пішохідної, велосипедної та громадського транспорту – такої, що зменшує екологічні ризики, є більш безпечною для людини та середовища.

Чому важливо піднімати тему мобільності населення у містах? На сьогодні у багатьох містах України склалась катастрофічна ситуація, пов’язана зі зростанням рівня автомобілекористування, яке призводить до заторів, проблем з паркуванням, підвищення небезпеки руху (ДТП), особливо для пішоходів і велосипедистів, надмірного екологічного забруднення, погіршення здоров’я мешканців міста, зниження привабливості міста та якості міського середовища. Все це викликає надмірне зростання витрат з бюджету як на автомобільну інфраструктуру (розвиток та утримання), що значною мірою не покриваються «транспортними» податками і зборами, так і на вищенаведені негативні наслідки, що лягають тягарем на доходи населення і муніципальний бюджет. У Полтаві ці проблеми вже стають актуальними для центру міста (запаркованість смуг руху, тротуарів, забрудненість повітря, шумове забруднення).

Немає коментарів:

Дописати коментар